خط تولید چوب پلاست

خط تولید چوب پلاست
اکسترودر پلاس
خط تولید چوب پلاست

خط تولید چوب پلاست

چوب پلاست یا محصولات WPC امروزه جزو یکی از پرکاربردترین ملزومات صنعت ساختمان و دکوراسیون داخلی است. از محصولات WPC در کابینت سازی یا رویه کابینت، نماسازی یا دک نما، کف سازی بیرونی و داخلی با کفپوش WPC و انواع دیوارپوشها، روف گاردن با پروفیلهای WPC، درهای ضد آب و انواع صفحات جایگزین MDF استفاده میشود.

ماشین آلات تولید محصولات چوب پلاست:

  1. اکسترودر کونیکال CM65 / اکسترودر کونیکال CM80
  2. پایین خطی با عرض مورد نیاز محصول تولید (از 100 میلیمتر تا 1500 میلیمتر) شامل: میز وکیوم، کشنده و اره، بارانداز
  3. میکسر سرد و گرم 500/1000 لیتر WPC
  4. قالب چوب پلاست با طرح و شکل دلخواه و مورد نیاز
  5. موادکش چوب پلاست برای میکسر و اکسترودر

اکسترودر در خط تولید WPC:

اکسترودر چوب پلاست کاملا شبیه اکسترودر پی وی سی میباشد. پروفیل و صفحات WPC با اکسترودر کونیکال و پایین خطی به همراه میکسر گرم و سرد WPC تولید میشود. تولیدکنندگان ایرانی خط تولید چوب پلاست را بهینه سازی کردند. تولیدی بسیار آسان و باصرفه با قیمت تمام شده بسیار ارزان از مزایای این خط تولید WPC در ایران است.

برای مقاطعی مانند درب WPC و یا صفحه کابینت میز وکیوم و کشنده و اره مورد نیاز میشود. این امر باعث تولید کم ضایعات و سودآورتر میشود. این محصول را میتوان به راحتی در زمره محصولات دوستدار محیط زیست دانست که از اتلاف چوب طبیعی بشدت جلوگیری میکند.

مواد اولیه محصولات WPC:

پی وی سی و پلی اتیلن عمده ترین پلیمر مورد استفاده در فرمول چوب پلاست است که به همراه پر کننده هایی مانند کربنات کلسیم و افزودنی های دیگر به همراه مهمترین ماده اولیه این فرمول یعنی ضایعات چوبی تشکیل انواع محصولات چوب پلاست را میدهند. درصد استفاده از ضایعات چوب در محصولات مختلف کاملا متغیر است. پلیمر بعنوان رزین در این فرمول مورد استفاده قرار میگیرد. بدیهی است که بر اساس آب و هوا و نوع کاربرد هر محصول فرمول تولید چوب پلاست تغییر میکند. PVC بعنوان متداول ترین پلیمر مورد استفاده در ایران شناخته میشود.

محصولات چوب پلاست
محصولات چوب پلاست بیشترین مصرف را در صنعت مصنوعات چوبی یا کابینت سازی و دکوراسیون داخلی دارند. پروفیلهای چوب پلاست در ساخت انواع آلاچیق و روف گاردن و یا سازهای تزیینی بیرون ساختمان یا OUT DOOR کاربرد دارند. همچنین در نماسازی نیز استفاده میشوند. امروزه بیشترین مصرف چوب پلاست را میتوان در ساخت کابینت مشاهده کرد. صفحه کابینت چوب پلاست هم از نظر استحکام هم ضد آب بودن آن بیشترین مصرف را دارند. ساخت در ضد آب برای سرویسهای بهداشتی یا درهای بیرونی ساختمان نیز از جمله موارد پر مصرف WPC میباشد.
ماشین آلات چینی یا ایرانی؟
این سئوالی است که بیشتر خریداران از ما میپرسند. همانطور که در مقالات این سایت اشاره شد کلیه دستگاههای دوماردونی که در ایران تولید میشوند از قطعات وارداتی استفاده میکنند. سیلندر و مارپیچ و گیربکس و کلیه قطعات برقی و الکترونیکی آنها چینی میباشد. پس اینطور میتوان نتیجه گرفت که ساختار اکسترودرها و خط تولیدی که در ایران ساخته میشود بسیار مشابه چینی میباشد با این تفاوت که قیمت تمام شده بیشتری دارند. قالبهای ساخت ایران بیشتر از فولاد میباشند در مقابل قالبهای چینی عمدتا از استیل ضد سایش بوده و عمر طولانی تری دارند. در آخر باید این نکته را ذکر کرد که هم ماشین آلات چینی و هم ایرانی در صنعت چوب پلاست در حال کار هستند.

اکسترودر پلاس وارد کننده و ارائه کننده انواع خطوط تولید چوب پلاست و قالبهای مرتبط میباشد.