خط تولید پلی استایرن

خط تولید پلی استایرن
اکسترودر پلاس
خط تولید پلی استایرن

خط تولید پلی استایرن برای تولید انواع قرنیز و دیوارپوش استفاده میشود. خط تولید پلی استایرن شامل اکسترودر تک مارپیچ، کواکسترودر، میز خنک کننده، امباسینگ ماشین و هات پرینتر، کشنده و اره و بارانداز میباشد. پلی استایرن یا PS پلیمری پرمصرف و از تولیدات مستقیم پتروشیمیها میباشد.

پلیمر پلی استایرن

عمده مصرف پلی استایرن در تولید انواع قرنیز، دیوارپوشهای 20 سانتیمتری و بزرگتر، انواع شمش قالب عکس و نقاشی میباشد. به علت پایین بودن هزینه تولید و خواصی که پلی استایرن در مقابل رطوبت و ضربه دارد، تولید قرنیز و دیوارپوش بسیار اقتصادی میکند.

پلی استایرن یا پلی استیرن پلیمری مصنوعی معطر از منومراستایرن محسوب میشود که در سه نوع معمولی، مقاوم، انبساطی طبقه بندی میشود.کشف این پلیمر پر مصرف به قرن نوزدهم برمیگردد ولی تولید تجاری آن به اوایل قرن بیستم برمیگردد.

بازار مصرف این محصول در ایران رو به افزایش است. ضد رطوبت بودن پلیمر و قیمت مناسب محصول نهایی و تولید آسان آن و تنوع بسیار زیاد این محصول از جمله مواردی است.

قرنیز و دیوارپوش PS با افزایش تقاضا در بازار داخلی روبرو شده است. عمدتا قرنیز پلی استایرن را در بازار فروش قرنیز پی وی سی میشناسند که بدیهی است این موضوع صرفا جنبه تجاری دارد و از حیطه تولید خارج است.

خط تولید پلی استایرن

خط تولید شامل دو اکسترودر تک مارپیچ SJ65/30 و SJ35/25 یا بزرگتر میباشد که بنا بر نیاز خریدار قابل تغییر است. قالب پلی استایرن یا Mould and Die از جمله موارد کم هزینه ولی پر اهمیت برای تولید محصولات PS میباشد.

مرحله بعدی قسمت کولینگ یا خنک کننده میباشد که به Water cooling tank مشهور میباشند.  تانک یا میز خنک کننده بسته به محصول تولیدی طولهای متفاوتی دارند. در فرآیند خنک کردن محصولات PS بیشتر از میز با طول 4 متر استفاده میشود. مرحله بعدی محصول وارد قسمت  Embossing Machine& Hot Transfer Printer Machine میشود. که از مهمترین قسمتهای تولید بیشتر محصولات بر پایه PS میباشد. این قسمت شامل 10 ایستگاه میباشد که بین امباسینگ ماشین و هات پرینتر تقسیم میشود. خریدار بنا بر  نیاز خود میتواند تعداد این دستگاهها را افزایش یا کاهش میدهد.

بعد از پرینتر و امباسینگ محصول وارد کشنده و اره میشود. این دستگاه Haul-off Machine and cutting machine میباشد. در انتها میز بارانداز یا Stacker قرار دارد. میز بارانداز در واقع استندی برای جمع آودی محصول تولیدی میباشد.

اکسترودر پلاس خط تولید محصولات PS یا پلی استایرن را بصورت کامل و با عرضهای متفاوت تامین و عرضه میکند. همچنین پروژه های ما بصورت کلید در دست از کشور چین وارد میشود و از بهترین متخصصین چینی و ایرانی در این امر با ما همکاری خواهند کرد. کلیه خدمات نصب و راه اندازی خط تولید پلی استایرن را بصورت تولید کامل توسط این مجموعه انجام میشود.

دیوارپوش پلی استایرن