خط تولید فوم EVA

خط تولید فوم EVA
اکسترودر پلاس
خط تولید فوم EVA

خط تولید فوم EVA، فوم EVA یکی از پرکاربردترین فومهای تولید شده پلیمری میباشد. ای وی ای یا ای وی آ از ترکیب اتیلن و وینیل استات و کوپلیمرهای مخلوط تشکیل میشود. فوم EVA در ساخت کفپوشهای ورزشی، تاتامی، زیره کفش، صنایع خودرو، ساخت مصنوعات تزیینی، مبلمان و تشکها و زیراندازهای ورزشی مورد استفاده قرار میگیرد. مراحل تولید فوم EVA بسیار نزدیک به تولید لاستیک می باشد.

خط تولید فوم EVA چگونه کار میکند؟

ابتدای خط تولید فوم EVA دستگاه بنبوری قرار میگیرد که مهمترین بخش تولید این محصول پرکاربرد میباشد. بنبوری یا Kneader Mixer وظیفه میکس و مخلوط کردن و عمل آوری گرانول EVA و مواد افزودنی را برعهده دارد. پس از آن خمیر ای وی آ را وارد دستگاه غلطک یا Mixing Mill میکنند تا خمیر به ورقی نازک و یکنواخت تبدیل شود و شکل نهایی را بخود بگیرد.
مرحله بعدی که بسیار حساس و کاربردی میباشد و در کیفیت محصول تاثیر مستقیم دارد. قسمت کولینگ یا خنک کردن خمیر میباشد. سپس بوسیله دستگاه خنک کننده غلطکی یا Wheels Cooling Batch-off خنک میشود.
قسمت بعد فوم وارد پرسهای چندتایی با تنژهای متناسب میشود. فوم ای وی آ یا ای وی ای تولید میگردد.
فوم تای وی ای برای کات و رول کردن وارد دستگاههای مربوط به هر کدام میشود. دستگاه برش یا Rubber Bale Cutter و دستگاه رول کن یا Joining Cutting نامیده میشود.
برای تولید دیگر محصولاتی که از فوم تهیه میشوند و احتیاج به ضخامتهای کمتر دارند از دستگاه جداکننده ضخامت یا Splitting استفاده میشود.
تولید فوم ای وی آ با توجه به نیاز کشور و ممنوعیت واردات محصولات پلیمری تولیدی اقتصادی است. فوم EVA را میبایست در آینده نزدیک و با توجه به بازار صادراتی رو به رشدکشور یک کالای صادراتی پرسود در نظر گرفت. این مهم موجب خواهد شد سرمایه گذاری در این بخش مطمئن و بصرفه باشد.

 

مجموعه اکسترودرپلاس با توجه به نیاز کشور و عدم وجود ماشین آلات داخلی اقدام به تامین مجموعه کاملی از خط تولید فوم EVA از شرکتی معتبر و حرفه ای در زمینه ساخت و تولید ماشین آلات از کشور چین نموده است و با نصب، راه اندازی، خدمات پس از فروش و مشاوره تولید در داخل ایران بوسیله این مجموعه پکیجی کامل و مطمئن فراهم نموده است.