اکسترودر تک مارپیچ

اکسترودر تک مارپیچ
اکسترودر پلاس
اکسترودر تک مارپیچ

اکسترودر تک مارپیچ یا اصطلاحا اکسترودر تک ماردون (single screw extruder) مهمترین بخش خط تولید محصولات پلیمری بر پایه گرانول می باشد. اکسترودرهای تک ماردون جهت تولید نوار لبه PVC، انواع لوله های پلی اتیلن، لوله پلی پروپیلن، لوله های PEX و تولید انواع شلنگهای پی وی سی، تولید انواع گسکت پلاستیک نرم بر پایه TPU و TPV و گسکتهای SBES و انواع پروفیلهای PP و ورقهای پلی کربنات و… و یا انواع پروفیلهای PVC پایه گرانول مورد استفاده قرار میگیرند.

انواع اکسترودر تک مارپیچ

اکسترودر تک ماردون بر اساس قطر مارپیچ و طول آن نام گذاری میشود. نسبت طول به قطر ماردون را L/D میگویند. این نسبت اطلاعات شاخص را در مورد اکسترودر و خروجی آن به ما میدهد. گامهای ماردون و نوع پوشش آن بر اساس گرانول مصرفی متغیر میباشند. اکسترودر پلاس در راستای نیاز تولید کنندگان به دستگاهی با کیفیت با حداکثر خروجی و کمترین استهلاک اقدام به واردات از معتبرترین برندهای چینی نموده است. اکسترودرهای وارداتی این مجموعه با خدمات پس از فروش، نصب و راه اندازی اکسترودر و گارانتی ارائه میشود.
عمده مصرف اکسترودر تک ماردون در تولید محصولات بر پایه PP و HDPE / LDPE میباشد. البته این نکته را باید در نظر داشت که بسیاری از محصولات PVC/UPVC/ SPVC از جمله شلنگ بافتدار و شلنگ پزشکی و بسیاری از پروفیلهای مهندسی نیز با اکسترودر تک مارپیچ پی وی سی تولید میشود.

موارد استفاده اکسترودر تک ماردون

اکسترودرهای تک مارپیچ را بطور کلی میتوان پرکاربرد ترین اکسترودرها در صنعت پلاستیک دانست. از این نوع اکسترودرها در تولید بسیاری از محصولات بر پایه گرانول استفاده میشود. از نکات مهم در خرید اکسترودر تک مارپیچ میتوان به کیفیت لوازم و تجهیزات بکار رفته در ساخت اکسترودر نام برد. مهمترین این تجهیزات کیفیت سیلندر و ماردون و گیربکس آن میباشد. نکته مهم دیگری که در مورد اکسترودرهای تک مارپیچ میتوان به آن اشاره کرد انتخاب مناسب قطر ماردون و نوع آرایش مارپیچ برای تولیدی بهینه میباشد. این دو مورد برای خروجی و پلیمر ورودی متفاوت خواهد بود. امروزه بیشترین مصرف اکسترودر تک ماردون چینی در تولید شلنگ پی وی سی، نوار لبه پی وی سی و لوله پلی اتیلن استاندارد میباشد. مجموعه اکسترودر پلاس خدمات و مشاوره تخصصی در مورد خرید و فرمول تولید ارائه میکند.

اکسترودرپلاس وارد کننده انواع اکسترودرهای تک پیچ از چین میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.