لوله PEX آب – بخش دوم

لوله PEX آب

لوله PEX آب و لوله پلی پروپیلن و استفاده آنها در آبرسانی خانگی موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت، در مطالب پیشین در مورد لوله PVC و استفاده آن در فاضلاب خانگی صحبت شد.

پلی وینیل کلرید کلر

این لوله پی وی سی است که از طریق کلرزنی (تصفیه با کلر) انجام شده است. CPVC در دماهای با فشارهای بالاتر از PVC دوام بیشتری داردو در لوله کشی صنعتی رایج است. برای خانه ها، برای حمل آب آشامیدنی و جابجایی خطوط آب گرم که PVC برای آنها مناسب نیست، بسیار عالی است. CPVC دارای خاصیت انعطاف پذیری بیشتر است. با این حال، اگر یخ بزند، ترک می خورد. بنابراین CPVC برای شبکه های انتقال آب مفید نیست زیرا این لوله ها باید در زمین دفن شوند.

پلی اتیلن متقاطع لوله PEX آب

لوله کش ها اغلب از PEX یا PP در سیستم های لوله کشی خانگی آب استفاده می کنند. دلیل این انتخاب، مزایای فراوان این نوع لوله هاست. لوله پلاستیکی، برای کاربردهای آب سرد و گرم مفید میباشند. این لوله ها برای حمل آب شیرین در آشپزخانه و حمام بسیار مناسب است.

PEX یا PP بسیار انعطاف پذیرند، بنابراین در بیشتر فضاها جا می گیرد و کار با آن ارزان و آسان است و در رنگهای مختلف وجود دارد، که تشخیص خطوط گرم و سرد برای کارهای آینده را برای نصاب آسان می کند. با این حال، آنها به دلیل انعطاف پذیری خود، نیاز به ساپورت دارند.

یک لوله کش حرفه ای، انواع مناسب پروفیل لوله ها، اعم ازفلزی یا پلاستیکی را برای استفاده در تعمیرات، تعویض و ارتقاء خطوط آب می شناسند.

هنگامی که فردی نیاز به لوله کشی یا کارهای دیگر دارد. نصاب مجرب و دارای مجوز، تماس گرفته شود. تا کار به طور دقیق انجام و لوله های متناسب با سرویس مورد نظر استفاده شود. اگر در منزل مشکل گرمایش و تهویه هوا وجود داشته باشد، باید در زمان انجام تعمیرات، مانند نصب دیگ بخار، تعمیر کوره و تعویض کولر گازی از تجهیزات مناسب با نوع کار استفاده نمود.

اکسترودر پلاس
مقالات مرتبط

مقالات مرتبط اکسترودر پلاس

فوم EVA در تولید کفش

اکسترودر پلاس 20 آذر 1401
0

فوم EVA در تولید کفش بسیار مورد توجه تولید کنندگان قرار است. آیا توجه کرده

مطالعه مطلب
اخبار صنعتی

لوله PEX آب – بخش دوم

اکسترودر پلاس 19 آذر 1401
0

لوله PEX آب و لوله پلی پروپیلن و استفاده آنها در آبرسانی خانگی موضوعی است

مطالعه مطلب
اخبار صنعتی

لوله فاضلاب PVC و مصارف خانگی

اکسترودر پلاس 9 آذر 1401
0

لوله فاضلاب PVC ساختمانی و مصارف خانگی بسیار پرطرفدار است. لوله کشی داخل ساختمان از

مطالعه مطلب
اخبار صنعتی

تولید لوله پی وی سی یو – قسمت دوم

اکسترودر پلاس 30 آبان 1401
0

در بخش اول این مطلب، به معرفی تولید لوله پی وی سی یو پرداختیم. در

مطالعه مطلب
اخبار صنعتی

تولید انواع لوله UPVC یا PVC

اکسترودر پلاس 28 آبان 1401
0

تولید انواع لوله UPVC به طور کلی به چهار گروه، دسته بندی می شوند: upvc

مطالعه مطلب
اخبار صنعتی
اکسترودر پلاس
نظرات مقاله

نظرات کاربران درباره این مقاله