خط تولید گرانول PVC

خط تولید گرانول PVC

خط تولید گرانول پی وی سی شامل اکسترودر دوماردون CM65 یا اکسترودر CM80 و کاتر و قالب همچنین جمع کن گرانول PVC میباشد. گرانول پی وی سی از جمله محصولاتی است که در روند تولیدش میتوان از ضایعات PVC هم استفاده کرد. بر خلاف تولید گرانول PE از ضایعات پلی اتیلن که تولیدی پیچیده و گران قیمت است. کامپوند پی وی سی دارای تولیدی اقتصادی و ارزانتر و دارای خواهان بیشتری است. در تولید بیشتر مصنوعات اطرافمان ردپای گرانول و یا پودر PVC را میتوانیم ببینیم.

ماشین آلات مورد نیاز:

  1. انتخاب میکسر مناسب جهت تولید گرانول پی وی سی را میتوان حساسترین و مهمترین انتخاب این تولید دانست. حجم ورودی، فرمول تولید گرانول و چشم انداز توسعه آینده و زیرساختهای اکنون عوامل انتخاب میکسر مناسب هستند. میکسرهای مصرفی برای این تولید را بر اساس خروجی در هر بچ میتوان به میکسر گرم و سرد ۲۰۰/۵۰۰ لیتر یا ۸۰ کیلو، میکسر ۳۰۰/۶۰۰ لیتر یا ۱۲۰ کیلو و میکسر ۵۰۰/۱۰۰۰ یا ۲۰۰ کیلو اشاره کرد. غالبا میکسرهای اکسترودرپلاس با اینورتر و از استیل ۳۰۴ میباشد. سیستم گرمایش و سرمایش بر اساس نیاز محصول نهایی طراحی میشود. میکسرهای تولید گرانول را میتوان با نازل روغن DOP طراحی و ارائه نمود.
  2. موادکش پودر PVC از استیل ۳۰۴ با ضخامت مناسب و کاملا سازگار با مواد تولیدی و ظرفیت میکسر و اکسترودر میباشد.
  3. اکسترودر کونیکال CM65 و اکسترودر کونیکال CM80 بیشترین مصرف را در تولید گرانول PVC دارند. برای تولید محصولات خاصتر با گرانول پی وی سی پزشکی یا غذایی از اکسترودر دوماردون CM55 یا اکسترودر کونیکال ۵۱ هم استفاده میشود. انتخاب اکسترودر تولید گرانول ارتباط مستقیمی با فرمولاسیون و خروجی مورد نظر دارد.
  4. قالب و کاترتمام استیل با ضریب سختی بالا میباشد. این نوع جنس باعث عملکرد دقیق و تولیدی با ضایعات کمتر میشود.
  5. سیستم خنک کننده تولید گرانول PVC با هوا میباشد که به AIR COOLING معروف است. بلوئر یا دمنده با جمع کن در دو مرحله یا بیشتر وظیفه این قسمت را بعهده دارند. کلیه قسمتهایی که درگیر با پودر و گرانول PVC هستند میبایست از استیل نگیر باشند.

مواد اولیه تولید گرانول PVC:

گرانول پی وی سی هم مانند بسیاری از محصولات بر پایه پودر PVC از پودر پی وی سی با گریدهای مختلف، کربنات کلسیم CaCo3، استابیلایزر، ضایعات پی وی سی و روغن DOP تشکیل شده است. این محصول طیف کسترده ای را شامل میشود. از گرانول بی کربنات شفاف و نرم تا گرانول UPVC  و یا گرانولهای بی کیفیت و پر کربنات.

اکسترودر پلاس فقط تامین کننده ماشین آلات نیست بلکه سبکی متفاوت در تولید را ارئه میدهد. ما از مشاوره تا راه اندازی، از خرید ماشین آلات تا فرمولاسیون و آموزش پرسنل تولید در کنار شما هستیم.