خط تولید نوارلبه PVC

خط تولید نوارلبه PVC امروزه خواهان بیشتری در ایران پیدا کرده است. نوار لبه PVC تبدیل به یکی از جذابت های صادراتی شده است. در گذشته کارگاهها و کارخانه های کمی در ایران تمایل به تولید نوار لبه PVC را داشتند. این محصول بر پایه PVC بیشتر از چین و ترکیه وارد میشد.

امروزه با گسترش تقاضای خرید نوار لبه در ایران و ممنوعیت واردات محصولات پی وی سی و پلیمری به ایران و تقاضای باعث زیاد بازار صادراتی این محصول را به یکی از جذابیتهای سرمایه گذاری تبدیل کرده است. بطوریکه امروزه تمامی سهم بازار داخلی را تولیدات داخلی تشکیل میدهند. نوار لبه پی وی سی کوچکترین و پر مصرف ترین محصول خانواده تولیدات بر پایه پی وی سی اکسترودی می باشد.

نحوه تولید نوار لبه PVC

تولید بسیار ساده و تنوع محصول و مصرفی بودن نوار لبه PVC باعث شده بسیاری از فعالین اقتصادی و صادر کنندگان جذب تولید نوار لبه بشوند. نکته حائز اهمیت در این تولید انتخاب درست ماشین آلات میباشد. اکسترودر پلاس در راستای تحقق این مهم مشاوره کاملا رایگانی را در اختیار مشتریان خود قرار میدهد. تولید نوار لبه به دو صورت انجام میشود.

روش اول استفاده از اکسترودرهای تک مارپیچ یا Single Screw میباشد. در این روش تولید با توجه به ساختار ماردون که بصورت تکی است از گرانول PVC استفاده میشود. گرانول به تولیدکنندگان این امکان را میدهد که علاوه بر سفید از کلیه رنگها بدون ترس از سخت تمیز شدن سیستم تولید استفاده کنند.

روش دوم استفاده از اکسترودر دوماردون پی وی سی می باشد که با کمک میکسر گرم و سرد PVC مواد اولیه که شامل پودر پی وی سی S65 افزونی و روغن DOP میباشد مواد اولیه خوراک اکسترودر تهیه میشود سپس مراحل تولید مانند روش پیشین ادامه پیدا میکند. در این روش هزینه مواد اولیه و تولید اقتصادی تر و کمتر میشود در نتیجه تمایل سرمایه گذاران به این روش بیشتر است.

پرینتر و دستگاه UV 

دو قسمت دیگر خط تولید نوار لبه پرینتر و دستگاه UV میباشد.  از پرینتر برای نقش دار کردن نوار لبه استفاده میشود. برای براق کردن نوار لبه PVC از دستگاه UV داخل خط یا آنلاین استفاده میشود.

مواد اولیه خط تولید نوارلبه PVC

گرانول PVC مخصوص تولید نوار لبه و یا پودر پی وی سی S65، کربنات کلسیم، افزودنی

خط تولید نوار لبه پی وی سی

اکسترودر پلاس