تیغه میکسر PVC

تیغه میکسر PVC از لوازم جانبی و مصرفی محسوب میشود. میکسر از مهمترین ماشین آلات تولید محصولات پلیمری میباشد. بسیاری از مواد اولیه که خوراک اکسترودر محسوب میشوند ابتدا توسط میکسر مخلوط  و یا همگن میشوند تا موادی همگن و یکنواخت وارد اکسترودر شود. برای تولید محصولات بر پایه پی وی سی این امر بسیار مهم و حیاتی است. مواد اولیه پودری میکسر گرم ابتدا در قسمت دیگ گرم بطور کامل با گرما مخلوط میشود و سپس عملیات خنک کردن توسط دیگ سرد انجام میشود.

در این فعل و انفعالات نقش تیغه دیگ گرم بسیار حائز اهمیت میباشد. تیغهای دیگ گرم عمدتا از استیل عمدا ۳۰۴ بوده و در میکسر از اجزای بسیار مهم و کاربردی محسوب میشوند. نمونه ایران تیغه را بصورت تراشکاری تهیه میکنند و با اینکه عمر کافی را دارد ولی از جهت کارایی از دقت لازم برخودار نیستند. تیغه های چینی بصورت ریخته گری تهیه میشوند. از جهت طول عمر با نمونه ایرانی برابری میکند ولی از جهت دقت از مشابه ایرانی خود بهتر عمل میکند. تیغه مخزن گرم میکسر یرای ساخت کامپوند پودری بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. ولی در بسیاری از صنایع مرتبط با پلیمر نیز کاربرد دارد. نونه بارز آن در تولید مستربچ میباشد.

تیغه میکسر گرم:

همانطور که اشاره شد تیغه میکسر گرم مصرفی و پر استهلاک میباشد. از همین جهت تیغه را بعنوان لوازم یدکی میشناسند و عمدتا نقشه و شکل کلی تیغه ها شبیه هم میباشد. و با برند میکسرهای مختلف تفاوتی محسوسی ندارد. میکسرهای خاص و یا قدیمی و بیشتر اروپایی دارای ساختاری متفاوت هستند. تیغه این نوع میکسرها قبل از خرابی کامل نقشه و  ساخته میشود.

تیغه های میکسر اکسترودر پلاس از کشور چین وارد میشود و یا بر اساس سفارش داخل ایران تولید میشود. استیل تیغه های میکسر از بهترین نوع استیل ضد سایش و سازگار با پودر PVC و افزودنیهای خورنده آن مخصوصا کربنات کلسیم میباشد.

چیلر

اکسترودر پلاس